بک لینک رایگان از ODP

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها


پروژه فهرست راهنمای باز (ODP:Open Directory Project) به نوعی دیتابیس بسیاری از موتورهای جستجو و در واقع راه ورود به فهرست آنها است از این رو ثبت سایت و بلاگ در این فهرست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در ODP درست مانند دایرکتوری یاهو، برای فهرست کردن سایتها در دسته های متفاوت از ویراستاران انسانی استفاده می شود یعنی تمام مراحل ثبت توسط داوطلبین این کار انجام می شود تا پروژه بزرگترین دایرکتوری وب انسانی به حیات خود ادامه دهد.


ثبت سایت در فهرست راهنمای باز ODP

بقیه در ادامه مطلب EXrozblog.comEXتمام سایتهایی که به ODP معرفی می شوند، وارد لیست آن نمی گردند. ODP خود را اعتلافی از شهروندان اینترنت می داند که فضای وب را برای بقیه جمعیت اینترنت سازمان دهی می کنند. این شهروندان اینترنت مأموریت خود را جمع آوری مطالب بد و بدون کاربرد و نگهداری بهترین مطالب می دانند. از آنجایی که ویراستاران ODP بدون دستمزد کار می کنند، این مطلب را می رساند که آنها اندکی جهت گیری ضد تجاری دارند. آنها تنفر خود نسبت به آنچه آن را «مزرعه لینکهای همکاری» می نامند، مخفی نمی کنند. بنابراین وب سایت شما می بایست با مطالب حقیقی و اصلی و با حداقل لینکهای همکاری با هر هدفی، منقوش شده باشد تا در ODP لیست شود.مطلب دیگر این است که ورود به لیست ODP ربطی به محبوبیت سایت شما، که با تعداد لینکهایی که به آن داده شده است تعریف می شود، ندارد بر خلاف آنچه در گوگل و برخی دیگز از موتورهای جستجو شاهد آنیم. در ODP شما واقعاً فقط باید یک نفر را تحت تأثیر قرار دهید: ویراستاری که سایت شما را بررسی می کند. ODP این فرصت را به یک سایت واقعاً خوب می دهد که به لیست چندین موتور جستجوی برتر وارد شود حتی اگر سایت هنوز زیاد محبوب و معروف نباشد. بنابراین ODP راهی را فراهم ساخته که مشکل وحشتناک عدم نمایش سایت در موتورهای جستجو به خاطر عدم محبوبیت و عدم محبوبیت و شهرت به خاطرعدم نمایش در موتورهای جستجو را حل می کند.باید توجه داشت که ODP سایتها را رتبه بندی نمی کند. یا سایتها را لیست می کند یا نمی کند. رتبه بندی اطلاعات در زمان جستجو توسط موتورهای جستجو با استفاده از اطلاعات ODP انجام می شود. به هر حال به نظر می آید ورود به ODP می تواند به رتبه سایت شما در بیشتر دیگر موتورهای جستجو کمک کند.


روش ثبت سایت در ODP

همانند یاهو، می بایست مرتبط ترین دسته به موضوع سایت خود را انتخاب کنید و مستقیماً از صفحه همان دسته، سایت خود را معرفی کنید. برای معرفی سایتهایی به زبان غیرانگلیسی، به بخش world رفته و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس به دنبال دسته مورد نظرتان بگردید. دقت کنید سایتهای فارسی را در دسته persian ثبت کنید. آدرس سایت خود را در دسته مورد نظر از طریق لینک “پیشنهاد آدرس” ثبت کنید تا توسط ویراستاران بررسی شود.

به سمت دسته ای که بیشترین همخوانی با موضوع سایت شما را دارد پیش روید و در صفحه آن دسته روی لینک «پیشنهاد آدرس» (در زبان انگلیسی: add url) کلیک کنید. توجه داشته باشید که برخی دسته های ODP لینک «پیشنهاد آدرس» ندارند. در نتیجه می بایست همچنان در سلسله دسته ها پایین روید تا به دسته ای اختصاصی تر رسیده و سایت خود را معرفی نمایید.

قوانین و دستور العملهای ODP را قبل از معرفی سایت خود کامل مطالعه کنید. مطمئن باشید که پیش از این سایت شما وارد نشده است. همانند دیگر موتورهای جستجو و دایرکتوریها، سایتهای با مطالب ضعیف و یکسان را معرفی نکنید. سایت شما باید مطالب حقیقی و جدید داشته باشد تا برای وارد شدن به فهرست مورد توجه قرار گیرد. بنابراین نباید صفحاتی که صرفاً تعدادی لینک دارند یا به صفحات دیگر منقل می شوند را معرفی نمایید. سایتهایی که هنوز در حال ساخت هستند را نیز معرفی نکنید.

همچنین همانند یاهو، ODP از شما می خواهد که عنوان و توصیف سایت خود را وارد نمایید. اصولی که در مورد برچسبهای متا و کلمات کلیدی در دیگر مقالات فرا گرفته اید را نیز مد نظر قرار دهید.

منبع :http://84edu.net
نویسنده : حسين صافي بازدید : 38 تاريخ : چهارشنبه 24 خرداد 1391 ساعت: 21:06:
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها