معرفی ابزارهای رایگان بهینه سازی سایت و وبلاگ | بلاگ

معرفی ابزارهای رایگان بهینه سازی سایت و وبلاگ

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وبیکی از مهمترین ارکان بهینه سازی سایت، ساختار لینک های آن می باشد. لینک های شکسته نقش بسیار بدی در پیج رنک و سئو سایت دارند به طوری که با از بین بردن آن ها میتوانید رتبه بهتری در گوگل به دست آورید. سایت زیر یک سایت رایگان جهت شناسایی لینک های شکسته وبلاگ یا سایت شما می باشد. کافیست ادرس وبگاه خود را وارد کنید و لینک های شکسته ی خود را بیابید.

http://www.brokenlinkcheck.com

ایندکس شدن مطالب در گوگل یکی از مهمترین موارد بهینه سازی است. به طوری که اگر یک وبگاه مطالبش توسط گوگل ایندکس نشوند ارزش ان مطلب بسیار کم است. علاوه بر این زمان ایندکس شدن نیز بسیار مهم است. مثلا شما اگر مطلبتان ویرایش کنید ممکن است گوگل تا چندین روز متوجه تغییرات نباشد. توسط ابزار زیر میتوانید بفهمید آخرین باری که گوگل به سایت شما سر زده است در چه تاریخ و ساعت و حتی چه ثانیه ای بوده است !

هم چنین میتوانید با مفهوم پینگ نیز آشنا شوید.

http://googlebot-last-access.google-analysts.com

از دیگر مواردی حیاتی برای بهینه سازی سایت و وبلاگ بک لینک هایی است که به وبگاه شما داده می شود.منظور از بک لینک همان لینک وبگاه شما در وبگاه ی دیگر است. توجه داشته باشید که هنگامی که در یک وبگاه لینک میشوید تعداد لینک های ان وبگاه باید از ۱۰۰ کمتر باشد و در غیر اینصورت لینک وبگاه شما ارزشی نخواهد داشت. این مسئاله به خاطر چگالی لینک ها می باشد. گوگل برخی از لینک ها را نیز نادیده می گیرد و این در اختیار خود کاربر است که بخواهد لینک نادیده گرفته شود یا نه. به طور مثال لینک زیر به خط اجازه ندادن کاربر توسط گوگل ثبت و شناخته نمی شود.

rel=”nofollw”> Link Text

توسط سایت معرفی شده میتوانید تعداد لینک هایی که به وبگاه شما داده شده است را چک کنید. البته این سایت ایرانی است و رتبه ی وبگاه شما در ایران و الکسا را نیز نمایش میدهد.

http://www.1abzar.com/abzar/alexa.php#1abzar


منبع :http://84edu.net

...
نویسنده : حسين صافي بازدید : 42 تاريخ : چهارشنبه 24 خرداد 1391 ساعت: 20:27: