اشتباه رایج در سئوسازی | بلاگ

اشتباه رایج در سئوسازی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

در این مقاله، ۱۰ اشتباه رایج در سئوسازی را مورد بررسی قرار می‌دهیمتا شما از تکرار آن‌ها جلوگیری کنید و مرتکب این اشتباهات نشوید.
این مقاله توسط
SEOmoz نوشته شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع مجاز نمی‌باشد.

۱. منتظر ماندن به مدت طولانی:سایت شما تازه کار باشد یا با سابقه فرقی ندارد، وقتی شما سئو کردنسایتتان را شروع کردید، باید آثار آن را مشاهده کنید. این باور که برایبروز نتایج سئو باید بسیار صبر کرد باور اشتباهی است.
۲. انتخاب کلمات کلیدی کم رقیب‌تر: یک سایت تازه تاسیس دانلود، بهتر است کلمه انتخابی اولیه خودش را کلمه دانلودانتخاب نکند. زیرا رقبای بسیار قوی تری دراین کلمه دارد که جلو زدن ازآن‌ها را با این سیاست غیرممکن می‌سازد. پیشنهاد ما به این گونه سایت‌هااستفاده از کلمات کلیدی کم رقیب‌تر که کلمه کلیدی اصلی (در این مثال کلمهٔدانلود) را هم شامل شود، است.
۳. فراموش کردن کلمات کلیدی:بیشتر مردم فکر می‌کنند انتخاب ۱۰ کلمهٔ کلیدی کافی می‌باشد و این باورغلطی است. باید بر روی کلمات دیگر هم در کنار ۱۰ کلمهٔ اصلی کار کرد. سعیکنید علاوه بر دقت به تک تک کلمات، بر روی کلمات کلیدی اصلی (حتی در یک خطبا ۱۰ کلمه!) هم دقت کنید.
۴. نوشتن مطالب تکراری و کم اهمیت:برای این نوع متن‌ها، گوگل کلمهٔ Rubbish Content را انتخاب کرده.متن‌هایی که تکراری می‌باشند و در همه جا وجود دارند و یا برای سایتی کهحتی یک متن نوشته شده توسط خود را ندارد و تمامی متن‌ها کپی می‌باشد. اینسایت‌ها حتی با سئو سازی هم به پیروزی نخواهند رسید.
۵. نوشتن مطالب و مقالات خوب:حتی اگر سایت شما در کل عالی باشد و مطالبتان را هم خودتان بنویسید. یکمقاله بد و غیر اصولی می‌تواند کل کار شما را به باد بدهد سعی کنید مقالاتو مطالبتان را بر اساس نیاز و آخرین اخبار روز بنویسید و مقالات از تاریخگذشته و غیراصولی را همین امروز به خاطره‌ها بسپارید!
۶. ارسال نظرات بی‌ارزش:گذاشتن پیام و نظر، یکی از بهترین روش‌ها برای بدست اوردن بک لینک(
Backlink) می‌باشد اما اگر سایتی که در آن به خود بک لینک می‌دهید بهسایت شما ربطی نداره باشد و یا لینک‌ها Nofollow باشند این لینک می‌تواندبه‌‌ همان مقداری که می‌توانست مفید باشد به ضرر شما باشد.
۷. ارسال لینک‌ها متعدد:لینک دادن به مطالب و بخش‌ها سایت خیلی مفید است در صورتی که در لینک دادنبه سایت‌های خارجی و یا تکرار لینک‌ها زیاده روی کنید، جهنم سوزان منتظرشما خواهد بود!
۸. تبادل لینک اشتباه: یکی ازرایج‌ترین اشتباهات اینجاست که خیلی‌ها فکر می‌کنند با هر سایتی بایدتبادل لینک کنند؛ اما تبادل لینک با هر سایتی حتی به ضرر شما می‌تواندباشد. با سایت‌هایی تبادل لینک کنید که برای شما مفید باشند و یا بهمحتوای سایت شما مربوط باشند.
۹. فراموش کردن خود سایت:سئوسازی از خود سایت شروع می‌شود. اول باید عوامل داخلی را بررسی و تصحیحکرد و سپس به عوامل خارجی پرداخت. پرداختن به سایتی که خودش سئو نیست کاریعملا بیهوده خواهد بود.
۱۰. بی‌صبر بودن و خسته شدن:سئو یک پروسه زمان بر است. درست است که باید تاثیر آن هر لحظه مشخص باشد،اما انتظارات بیجا و بی‌صبری، موجب دلسردی از سایت شده و ممکن است تمامیزحمات شما را یکباره به باد دهد. پس لطفا شکیبا باشید، ولی اصراف نکنید!!
منبع :www.seomoz.ir
...
نویسنده : حسين صافي بازدید : 53 تاريخ : شنبه 8 بهمن 1390 ساعت: 23:22: