مقاله 20راه برای بهبود رتبه در الکسا

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

ا سلام


این مقاله در مورد 20 راه برای بهبود رتبه وب سایت در الکسا ارائه خواهدشد که ترجمه شده از قسمتی از یک مقاله نوشته شده توسط Maki است. البتهقسمتهایی از این مقاله غیر ضروری حذف شده اند.

Alexa.comیکی از سایت های فرعی Amazon.com است و وب سایتی است که اطلاعاتی رادرباره درجه میزان بازدید ( ترافیک ) وب سایت ها ارائه می کند. رتبه الکسابا توجه به تعداد افرادی که بوسیله نوار ابزار الکسا ( Alexa Toolbar ) یکوب سایت را مشاهده می کنند اندازه گیری می شود.

در این مقاله ،من اهمیت رتبه الکسا را بررسی خواهم کرد. نهایتا 20 راه و استراتژی وسیعرو ارائه کرده ام که شما میتوانید بوسیله آن ها رتبه الکسای خود را بطورچشمگیری بهبود بخشید.

رتبه Alexa چیست ؟

در واقع ، رتبه الکسا یک سیستم درجه بندی است که بر روی تعدادبازدیدکنندگان یک وب سایت که نوارابزار الکسا را نصب کرده اند پایه گذاریشده است.
توضیح الکسا را دراین باره بخوانید :

رتبه ترافیکپایه گذاری شده بر مجموع بازدید 3 ماه از بازدیدکنندگانی است که نوارابزار الکسا را نصب کرده اند و یه اندازه گیری ترکیب شده از تعداد بازدیدصفحات از هر بازدیدکننده و تعداد بازدیدکنندگان است. به عنوان مرحله اول ،محاسبات روزانه الکسا بروی تعداد بازدیدکنندگان و تعداد بازدید از صفحاتبرای همه سایت های روی اینترنت است.

چرا شما دوست دارید رتبه الکسای خود را بهبود ببخشید ؟

مدیران وب سایت ها ، تبلیغ کنندگان و شبکه های آگهی از رتبه الکسای شما بهعنوان یک پیمانه برای مشخص کردن ارزش یک لینک بر روی وب سایت شما استفادهمی کنند.اگر شما بخواهید سایت خود را بفروشید یا یک لینک روی سایت خودقرار دهید برای بهبود رتبه الکسای خود تلاش بیشتری خواهید کرد. زیرا اینبهانه ای برای افزایش قیمت خواهد شد !

ReviewMe ، Text Link Ads و Sponsored Reviews تنها 3 راه برای بهبود رتبه شما هستند.

چگونه با الکسا شروع کنم ؟

دو راه ساده برای استفاده از الکسا وجود دارد. اگر شما از اینترنتاکسپلورر ( Internet Explorer ) استفاده می کنید نوار ابزار الکسا رادریافت کرده و نصب کنید. اگر از فایر فاکس استفاده می کنید نوار زیر رادریافت کنید که رتبه الکسا ، رتبه گوگل و دیگر موارد مفید از یک وب سایترا نمایش می دهد.

به شما شدیدا پیشنهاد می کنم که از نوار ابزار فایرفاکس بجای نوار الکسادر اینترنت اکسپلورر استفاده نماییدکه نواز ابزار اینترنت اکسپلورر کمترمفید واقع خواهد شد.

20 راه برای افزایش رتبه Alexa

1. نواز ابزار الکسا را نصب کنید و وب سایت خود را به عنوان صفحه خانگی ( Home Page ) قرار دهید.

2. یک ابزار رتبه الکسا در سایت خود قرار دهید ( Alexa rank widget ). اینباعث خواهد شد تا اگر بازدیدکنندگان نوار ابزار الکسا را
نصب نکرده باشند اما روی آن کلیک کنند برای سیستم الکسا نقش نوارابزار را اجرا خواهد نمود.

3. دیگران را تشویق کنید تا از نوار ابزار الکسا استفاده کنند.

4. اگر در یک شرکت یا کافی نت کار می کنید نوار ابزار الکسا را روی همه مرورگر ها نصب کنید و سایت خود را به عنوان صفحه خانگی
قرار دهید.

5. به دوستان خود بگویید تا در مورد سایت شما در سایت الکسا نظر دهند.

6. ( مترجم : به نظر من وحشتناک ترین آن این است ). در مورد الکسا در سایتخود بنویسید.مدیران سایت ها و بلاگرها دوست دارند رتبه الکسای خود رابهبود بخشند.بنابراین با جستجو در اینترنت شما را خواهند یافت و بر رویلینک شما کلیک خواهند کرد .

7. کاری کنید تا آدرس سایت شما را درانجمن ها خودنمایی کند.مدیران وب سایت ها معمولا نوار ابزار الکسا را نصبشده دارند و آن ها با کلیک بر لینک شما باعث بهبهود رتبه شما خواهند شد.البته راه خوب دیگه ای هم هست و اون اینکه مطالب خودتون رو در اون انجمنبه اشتراک بگذارید.

8.مطالبی بنویسید که به وبمسترها مربوطباشد.این ( همانند مطالب قبل ) چون وبمسترها را شامل می شود و آن ها نیزنوارابزار الکسا را دارند نهایتا باعث بهتر شدن رتبه الکسای شما خواهد شد.

9. ( این امکان حال از کار افتاده است ، اما به احترام شما عزیزان ونویسنده آن را ترجمه خواهم کرد ).از انتقال دهنده های الکسا استفادهکنید.بجای HotScripts.ir از آدرسی مانند http://redirect.alexa.com/redirect?hotscripts.ir استفاده کنید.
این آدرس را در نظرات خود در وب لاگها یا در امضای خود در انجمن هابگذارید .این آدرس باعث محاسبه کردن یک آی پی برای الکسا خواهد شد.

10. در سایت ها یا انجمن های شبکه های اجتماعی آسیایی مطلب بفرستید ( !).برخی از مدیران وب سایت ها پیشنهاد می دهند که کاربران سایت های شرقآسیا بزرگترین دارندگان نوارابزار الکسا هستند. خودتان با مراجعه به 500سایت برتر الکسا این موضوع را قضاوت کنید . من پیشنهاد می دهم اگر وقت یاگنجایش لازم برای این کار را دارید آن را انجام دهید.

11. یکقسمت ابزار وبمسترها در سایتتان بسازید.این یک مغناطیس ( جذب کننده ) برایوبمسترهایی است که معمولا سایت شما را بارها می بینند تا از ابزار سودببرند. برای مثال ابزار سئو گزینه مناسبی است.

12. یک Dugg یاStumbled بگیرید. این معمولا تعداد عظیمی از بازدیدکنندگان را به سایت شمامی آورد و تاثیر محضی روی رتبه الکسای شما خواهند داشت.

13. ازمبارزات هرکلیکی ( PayperClick ) استفاده کنید. خریدن تبلیغات رویجستجوگرها مانند گوگل یا Exact Seek کمک خواهد کرد تا ترافیک را بیشترکنید. دوچندان مفید است وقتی تبلیغ شما بیشتر مربوط به وبمسترها باشد.

14. یک موضوع الکسا روی سایت خود ایجاد کنید و از آن برای اضافه کردنانواع خبرها و مقالات در مورد الکسا استفاده کنید. این اقدام به عنوان یکمنبع ساده قابل دسترس برای وبمسترها یا جستجوگرهای تصادفی در موتورهایجستجو خواهد بود.

15. مطالب پربازدید خود را بهینه سازی کنید.تابحال یک مطلب همواره از موتورهای جستجو بازدید داشته است ؟ یک ابزارپایین مطالب اضافه کنید ، به الکسای خود لینک دهید یا از انتقال دهندهالکسا استفاده کنید.

16. در سایت ها و انجمن ها بنر یا لینکبخرید برای بازدید از سوی وبمسترها.یک نمایش خوب و برجسته تبلیغ ، مدیرانیرا به سوی وب سایت شما تحریک می کند که میتوانند باعث ترقی چشمگیر رتبهشما شوند.

17. فرستنده های مطالب را استخدام کنید تا روی سایتشما مطلب بفرستند. در هرصورت امضاها در انجمن های مدیران یا ارتقا خاصمقالات در سایت شما تاثیر زیادی خواهند داشت. شما به سادگی می توانیدنویسندگانی برای استخدام در انجمن های وبمسترها بیابید.

18. بهمدیران cybercafe ها پول بدهید تا نوارابزار الکسا را نصب کنند و سایت شمارا به عنوان صفحه خانگی روی همه رایانه ها قرار دهند. شاید ترتیب دادناین کار مشکلی باشد و واقعا راه حل قابل دوامی نیست.این را قرار دادم چراکه بعضی ها این راه رو پیشنهاد دادند.

19. از MySpace استفادهکنید. این یک راه مشکوک است بنابراین آن را پیشنهاد نمی کنم . از تصاویرمجازی جذاب استفاده کنید یا بنر ها و لینک ها تا دیگران را به آدرس الکسایخود منتقل کنید. این بسیار موثر خواهد بود اگر سایت شما مطالبی مرتبط باMySpace داشته باشد.

20. Alexa Auto-Surf امتحان کنید.شاید اینها برای سایت های تازه کار مفید باشند. من فکر می کنم راحتترین کار برای سایت ها با بدترین رتبه همین است.

مترجم : امیدوارم از این مقاله درس عبرتی بگیریدو دیگر رتبه الکسا را بهعنوان یه راه برای تشخیص میزان بازدید یک سایت نشمرید. اما اگر قصد فروشیا بالابردن قیمت تبلیغ را دارید حتما این کارها را انجام دهید و لطفا رویلینک الکسای سایت ما نیز برای ابراز لطف کلیک کنید!

مترجم : مهرداد شکری نسب

نویسنده : حسين صافي بازدید : 53 تاريخ : شنبه 8 بهمن 1390 ساعت: 23:07:
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها