همه چیز در مورد الکسا وچند راهکار برای افزایش رتبه | بلاگ

همه چیز در مورد الکسا وچند راهکار برای افزایش رتبه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

رتبه الکسا یک سیستم درجه بندی است که بر روی تعداد بازدیدکنندگان یکوب سایت که نوارابزار الکسا را نصب کرده اند پایه گذاری شده است.

شرکت الکسا که در کالیفرنیا مستقر است زیرشاخه Amazom.com می باشد و درمیان مردم بیشتر با وبسایت و نوار ابزارش شناخته می شود. پس از نصب نوارابزار آلکسا، صفحه وب که در حال مشاهده هستید بررسی شده و میزان ترافیک آنرا در پایگاه داده بروز می شود.

در حقیقت آلکسا ابزاری مناسب جهت مشاهده ترافیک هر لحظه یک صفحه وب استکه میان کاربران آسیایی بسیار محبوب می باشد، زیرا نتایج بدست آمده نشانمی دهد تعداد نوار ابزار نصب شده در کشور های آسیایی بیشتر از دیگر کشورها بوده است.

رتبه ترافیک پایه گذاری شده بر مجموع بازدید ۳ ماه از بازدیدکنندگانیاست که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند و یه اندازه گیری ترکیب شده ازتعداد بازدید صفحات از هر بازدیدکننده و تعداد بازدیدکنندگان است. بهعنوان مرحله اول، محاسبات روزانه الکسا بروی تعداد بازدیدکنندگان و تعدادبازدید از صفحات برای همه سایت های روی اینترنت است.

مدیران وب سایت ها ، تبلیغ کنندگان و شبکه های آگهی از رتبه الکسای شمابه عنوان یک پیمانه برای مشخص کردن ارزش یک لینک بر روی وب سایت شمااستفاده می کنند.اگر شما بخواهید سایت خود را بفروشید یا یک لینک روی سایتخود قرار دهید برای بهبود رتبه الکسای خود تلاش بیشتری خواهید کرد. زیرااین بهانه ای برای افزایش قیمت خواهد شد.

سایت الکسا یک سایت رتبه بندی سایت ها بر اساس میزان ترافیک مصرفی آنهااست. به این معنی که متناسب با میزان پهنای باند مصرفی، رتبه سایت را مشخصمی کند. رتبه ها از ۱ شروع شده و تا اعدادی حدود ۱۰ میلیون ادامه دارد. دراین سایت برعکس پیج رنک، هرچه عدد پایین تر باشد بهتر است. یعنی رتبه هاییکه به یک نزدیکترند سایت هایی با میزان بازدید بیشتری هستند. البته ذکراین نکته لازم است که لزوما ترافیک سایت تابعی از تعداد بازدید نیست امابرای بدست آوردن یک تقریب معیار خوبی است.

در ادامه چند روش برای تقویت رتبه الکسا ذکر شده است:

۱- اصلی ترین و مهمترین روش برای تقویت (کاهش) رتبه الکسا، نصب تولبار(نوار ابزار) الکسا است. در حال حاضر این تولبار برای سه مرورگر گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر ارائه می شود.

۲- قرار دادن Alexa Traffic Widgets در سایت یا وبلاگ خود، هر کاربریکه روی آن کلیک کند یک امتیاز برای شما محسوب می شود حتی اگر تولبار الکسارا نصب نداشته باشد.

۳- دوستان و نزدیکان خود را به نصب تولبار الکسا تشویق نمایید و از آنها بخواهید در مورد سایت یا وبلاگ شما در الکسا نظر بدهند.

۴- نوشتن مطالب مرتبط با وبمسترها (مثلا سئو)، به این دلیل که اکثر وبمسترها نوار ابزار الکسا را نصب دارند، بسیار مفید است.

۵- مطالب خود را در سایتهای مختلف به اشتراک بگذارید، سایتهایی نظیرفیس بوک، توییتر، دیگ و … که باعث افزایش بازدید سایت شما و در نتیجه کاهشرتبه الکسا خواهند شد.

۶- درون فرومهای بزرگ و با ترافیک بالا تبلیغ کنید، که باعث افزایش بازدید کننده سایت شما خواهد شد.

...
نویسنده : حسين صافي بازدید : 65 تاريخ : شنبه 8 بهمن 1390 ساعت: 22:59: